Düğün Firmaları Armada Otel İstanbul’da düğün

Tarihi Merkezin kalbinde, Ayasofya ve Sultanahmet Camii, Marmara Denizi ve Adalar manzarasıyla çevrili Armada, İstanbul aşıklarının vazgeçilmez bir buluşma noktasıdır. Kurulduğu 1994 yılından beri İstanbul yaşam tarzını sahiplenen, koruyan ve onu yaşatan Armada Otel, kimlikli eski İstanbul düğünlerini de çağdaş yorumlarla bugüne taşıyor.

Şehirden değil ama onun karmaşasından uzakta, hatta denizden de ulaşılabilen bir yerde İstanbul’u dinlemek, İstanbul’u hissetmek, romantizmi doyasıya yaşamak ve evliliğin ilk anlarını ömür boyu yaşatmak isteyen çiftler, işte bu yüzden Armada’yı tercih ediyor…

6830073778_0d4d2009f3_b

 

Armada Otel İstanbul’un salonları

Armada Teras

Çıkın Armada Teras’a, yüzyıllar öncesinde görünen manzara ne ise bugün göreceğiniz de odur.” diyor güncel bir köşe yazarımız…
Bu özelliğiyle bilhassa yaz aylarında İstanbul âşıklarının ve romantizmin nirengi noktasıdır Armada Teras. Aynı noktadan hem Ayasofya hem Sultanahmet’i, bir taraftan da Marmara Denizi ve Adalar’ı doyasıya seyredebileceğiniz tek yer! Yüzyıllar önce Kaptan’ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa’nın leventlerine ev sahipliği yapmış olan Armada Otel’in, adeta bir kaptan köşkünü çağrıştıran benzersiz Teras’ı, bugün, mutluluğa yelken açmış sevgililerin en romantik düğün mekânına dönüşüyor.

Armada Salon

Sonbahar ve Kış düğünlerine ise bir başka Armada klâsiği kapılarını açar: “Armada Salon”. 19. yüzyıl başı İstanbul’unun, Pera lokantaları tarzında dekore edilmiş bu mekân, mozaik zemini, “Art Nouveaux” konsolları, büfeleri, eski fotoğrafları ve “beyaz-iş”li perdeleri ile İstanbul âşıklarının kimlikli bir buluşma noktasıdır.

Kına gecesi için:

Anadolu’da önemli bir yeri olan geleneksel kına geceleri, son yıllarda büyük kentlerde de yaygınlaşmakta, yaşam kültürünün ve düğün projelerinin ayrılmaz bir parçası olmakta!

Sultanahmet, Ayasofya ve Adalarla çevrili İstanbul’un tarihi merkezinde “İstanbul tarzı yaşam”ı canlandırmayı amaçlayan Armada Otel, birbirinden ilginç, birbirinden renkli ve neşeli “Kına Geceleri” de düzenleyerek gerek gelinleri gerek konuklarını mutlu ediyor. Kına geceleri, hava durumu ve mevsime göre muhteşem manzaralı Armada Teras’ta ya da kapalı salonlarda yapılabiliyor. Meraklı bakışlardan uzak, yakın arkadaş ve akrabanızla baş başa gönlünüzce eğleneceğiz gibi… 150 kişi ve üzeri kına geceleri için Armada Salon, 80 ila 150 kişi arasındakiler için ise Barbaros ve Preveze salonlarımızı kullanıma ayırıyoruz…

A8 armada

Mekân Kapasitesi:

Yaz boyunca alacart restaurant olarak hizmet veren Teras; özel davetlerde 10’ar kişilik yuvarlak masa düzeninde ideal 250 kişi- maksimum 270 kişi, Kokteyl düzeninde ise 350 kişiliktir.

Kişi Sayısı Garantileri:

Oturmalı Düzende; Hafta içi ve Cuma minimum 200 kişi, Cumartesi ve Pazar minimum 250 kişi garanti koşulu aranmaktadır.

Kokteyl Düzeninde; Hafta içi ve Cuma minimum 250 kişi, Cumartesi ve Pazar minimum 300 kişi garanti koşulu aranmaktadır

armada2 armada3 armada4 armada5 armada6 armada7 armada8 D

 

 

İLETİŞİM:

  • Web sitesi: http://www.armadaistanbuldugunleri.com/
  • Telefon: (+ 90) 212 455 44 55
  • Mail:. zkelebek@armadahotel.com.tr
  • Adres:  Ahırkapı Sokak No: 24 34122 Cankurtaran, Sultanahmet İSTANBUL