Düğün Yardımcısı Burçlara Göre Gelin Çiçeği

Bazılarımız burçları takip etmeyi çok sever. Peki burcunuza şans getiren çiçekleri gelin çiçeği yapmaya ne dersiniz?

Koç:

Koç burcu kadınları, yaşamayı seven, coşkulu ve girişken yapıya sahiptir.  Zaman zaman saflık derecesinde korkusuz, ve çocuksu olabilirler. Uğurlu çiçekleri  lale, gelincik ve papatya’dır.

koc

Boğa:

Arkadaş canlısı ve sabırlı boğa kadınları, ilişkilerinde güvenlik ve sağlamlık arar. Uğurlu çiçekleri, gül ve karanfil’dir.

boga

İkizler:

İkizler algılamak ve kendisini gözlemle tıka basa doldurmak için doğmuştur. İkizlerin uğurlu çiçekleri gardenya, yasemin, sümbüldür.

ikizler

Yengeç:

Stratejisi korunmak olan Yengeç’in, iç dünyasının zenginliği ile yaşamını sürdürür. Nilüfer, beyaz gül ve zambak yengeçin uğurlu çiçekleridir.

yengec

Aslan:

Daima yaptıkları ile öğünen Aslanlar, toplumda ilgi odağı olmak ve tanınmak isterler. Çiçekleri kırmızı gül ve orkidedir.

aslan

Başak

Saflık, doyum, anlam içerme, zor işler ve ulaşılması zor hedefler Başak’ın konularıdır. Uğurlu çiçekleri ise Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeğidir.

basak

Terazi:

Terazi davranışının altında -bilinçli veya bilinçsiz- sakinleşmek amacı yatar. Pembe krizantem, pembe gül terazinin uğurlu çiçekleridir.

terazi

Akrep:

Dışarıdan katı görünmelerine rağmen aslında aşırı derecede derin olan Akreplerin uğurlu çiçeği karanfil, hanımeli, ateş çiceğidir.

akrep

Yay:

Yay’ın düşüncesi hayatımızın görünürdeki tüm gelişi güzelliğinin arkasında müthiş bir düzen olduğuna güvenmektir. Uğurlu çiçekleri leylak, mor menekşedir.

yay

Oğlak:

Oğlak burcunda doğanlar toplumda çok beğenilen, zarif, hoş, nazik ilgi çeken tiplerdir. Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya uğurlu çiçekleridir.

oglak

Kova:

Yenilikçi, bağımsızlığına düşkün, yaratıcı, ileriye dönük olan kovalara şans getiren çiçekler menekşe, kartopu, kır çiçekleri ve kuşburnudur.

kova

Balık:

Rahatına ve huzuruna çok düşkündür. Sayısız isteği ve arzusu vardır. Uğurlu çiçekleri inci çiçeği, zambaktır.

balik