Düğün Organizasyonu Düğün Fotoğrafı Düğün fotoğrafında en iyi görünmenin yolları

Düğnünüz bittiğinde elinizde kalacak en önemli şey anılarınızdan başka fotoğraflarınızdır. Bu yüzden düğün fotoğraflarında nasıl en iyi görünebileceğiniz ile alakalı bir kaç tavsiye vermek istiyorum.

enİyiFotograf

Düğünden önce:

Gülümseme egzersizleri:

Komik gibi gelebilir fakat pratik yapmak herşeyi mükemmelleştirir gülümsemenizi bile.. Doğal görünmeniz yani gülerken rahat görünmeniz fotoğraflara pozitif bir etki verecetir. Bir çok ünlünün (özellikle kırmızı halıdakiler) ayna karşısında pozlarını, mimik ve ifadelerini çalıştığını biliyor muydunuz?

Dişlerinizi beyazlatın:

Bembeyaz inci gibi dişler düğün fotoğrafınızı mükemmelleştirir. Bu yüzden düğünden önce dişçiye gitmenizi beyazlatma ve plaklarınızı temizleme tedavisi görmenizi tavsiye ederim.

Manikür yaptırın:

Düğünden en az bir hafta önce manikür yaptırmak, fotoğraflarınızda mükemmel parmaklar için önemli bir ayrıntıdır.

Ödevinizi çalışın:

Fotoğrafçınız ile favori mekanlarınız ve istediğiniz pozlar hakkında önceden görüşmeniz, fotoğrafçınızın hayallerinizdeki fotoğrafları algılamasında yardımcı olacaktır (hem düğün hemde nişan için). Hatta çekilebilecek pozları önceden araştırın.

Mutlaka çekilmesi gereken 50+ düğün pozu ve En romantik düğün pozları yazıları sizlere fikir verebilir.

Fotoğraf mekanına karar verin

Sizi rahat hissettirecek ve aşkınızı yansıtacak bir yer bulmalısınız. Bu her yer olabilir, belki deniz kenarı, bir orman, çiçeklerle kaplı bir bahçe.. Yer için araştırma yaparken orada fotoğraf çekimi için izin verildiğinden emin olun.

Wedding-photo-gallery-wedding-photo-gallery-in-black-background

Saç ve makyaj için prova yaptırın

Düğün gününde beğenmediğiniz bir saç modeli, içinize sinmeyen bir makyajla karşılaşmanız fotoğraflarınıza da yansıyacaktır. Bu yüzden kuaförünüzden öncesinde saç ve makyaj için prova talp edebilirsiniz.

Düğün günü

Gözlerinizle gülümseyin

Dişlerinizi göstermeniz ya da göstermemeniz önemli değil, gözlerinizin gülmesi yeterlidir. Yepyeni maceranızı, sizi eğlendiren anılarınızı düşünün. Unutmayın o gün sizin için unutulmaz bir gün!!

Gözlerinizi büyük gösterecek makyaj

Gözler fotoğraflarda en çok farkedilecek yerlerden biridir. Bu yüzden makyözünüzden gözlerinize daha önem vermesini isteyebilirsiniz.