Düğün Organizasyonu Düğün Fotoğrafı Düğün fotoğrafları için en sık yapılan 5 hata

1) Düğün gününü planlamama

Herşeyin birbirine girdiği bu özel günde planlama her şeydir fakat planlamanızı bitirmeden önce fotoğrafçınız ile görüşmelisiniz. Doğal ışığın hangi saatler içerisinde daha iyi olacağını işin uzmanına bırakmak gerekir.

2) Mükemmelliyetçilik

Bu sizin gününüz.. Her şeyi “harika” yapmak için efor sarfetmeyin.. Eğlenmenize bakın.. Profesyonel fotoğrafçılar sizin için tüm küçük detayları yakalayacaktır zaten..

3) Poz vermeye çalışmak

İyi bir fotoğrafçı sizleri sadece bir sebepten yönlendirir: düğün gününüzün en iyi anları yakalamak ve çekmek. Yapacağınız en iyi şey rahat olmak ve doğal davranmak. Anın tadını çıkarırken sevdiğiniz adama sadece aşkınızı gösterin. Böylece kasılmış düğün fotoğraflarından kurtulmuş olursunuz.

dugunFoto

4) Hava koşullarına bakmamak

Fotoğrafınızın güzel bir ışıkla çıkması yada gelinliğinizin çamur olmasını eminim istemezsiniz.. Bu yüzden önceden hava durumuna bakmanız, fotoğraf çekilecek mekanı seçmenizde yardımcı olacaktır. Yağmur konusunda endişelenmeyin  tatlı gelin şemsiyeleri ile verdiğiniz pozlar aşkınızı ölümsüzleştirebilir.

5) Detayları atlamak

Yanınıza farklı objeler (şemsiye, balon, alternatif düğün süslemeleri, nikah davetiyesi gibi) alarak albümünüzü sıradanlıktan kurtarıp, ilginç pozlara sahip olabilirsiniz.