Düğün Yardımcısı Düğün Günü Acil Durum Kit’i

Düğün günümüzde her şey yolunda geçecek gibi görünse de, küçük detaylar yüzünden üzülmektense önceden hazırlıklı olmak her zaman daha iyidir. Tüm gün yanınızda olacak bir yakınınıza teslim edeceğiniz küçük bir acil durum çantası, olası talihsizliklerin düğününüzde kalıcı izler bırakmadan çabucak çözülmesini ve hatırlanmayacak kadar küçük detaylar haline gelmesini kesinleştirecek.

İlk Yardım:

Hafif bir baş ağrısı, mide rahatsızlığı ya da batmaya başlayan lenslerinizin gününüzü gölgelemesine izin vermeyin. Acil durum kitinizde mutlaka ağrı kesici, mide sakinleştirici, yara bandı ve eğer lens kullanıyorsanız gözyaşı damlası bulundurun.

gelinolmus_acilkit_001

Güzellik ve Makyaj:

Günün erken saatlerinden itibaren EVET diyeceğiniz an için hazırlandınız. Saçınızdaki ufak bir dağınıklığın ya da bozulan makyajınızın her fotoğrafta yer etmemesi için ekstra saç tokası kurtarıcı olacaktır. Ayrıca diş ipi ya da kürdan, rujunuzu dağıtmamanız için pipet, bol miktarda kağıt mendil, roll- on deodorant, cımbız, fondoten, kapatıcı ve rujunuzu çantanızın bir köşesinde tutun. Son olarak cep aynası makyajınızı düzeltirken yardımcı olur.

 gelinolmus_acilkit_002

Küçük Kazalar:

Evet… Meyve suyunuzdan bir damla gelinliğinizin üstünde duruyor. Bu kabustan kendinizi korumak için küçük inatçı lekelerin üzerini kapatabileceğiniz tebeşir, çorabınızda oluşabilecek küçük bir deliğin kocaman bir yırtığa dönüşmesini engellemek için şeffaf oje ve yedek çorap, küçük bir dikiş seti, kancalı iğne, leke çıkarıcı ve olası kırık topuk vakaları için güçlü bir yapıştırıcı yine kitinizde bulunması gereken şeyler.

 gelinolmus_acilkit_003

Yiyecek İçecek:

Bir şişe su, ağız spreyi ya da nane benzeri bir nefes temizleyici ve gün içinde açlıktan bayılmamanız ve enerjinizi hep korumanız için protein bar’ı yine bu çantada olması gerekenler.