Gelin & Damat Düğünden önce sizi forma sokacak 7 ipucu

Evlilik hazırlıkları ile uğraşırken, spor salonlarına vakit harcayamıyor musunuz? İyi haber! İşte size kolaylıkla uygulayabileceğiniz düğün gününüze fit, güzel ve seksi bir gelin olmak için 10 ipucu..

1) Dans edin

Düğünde yapacağınız ilk dansınız için heycanlanıyor ve panik yapıyorsunuz değil mi? Nişanlınızla dans provaları yaparken, hem rahatlayacak hem de zayıflama sürecine başlamış olacaksınız. Hatta işi büyüterek bir dans hocasından derslerde alabilirsiniz. Yakılan kalori: Saatte 257 kalori

2) Zamanı lehinize çevirin

Yakın yerlere yürüyerek gitmeyi tercih edin. Yürümek tahmin ettiğinizden çok daha fazla zayıflamanıza yardım eder. Zaten düğün sürecinde gidilecek o kadar çok kapı var ki.. Böylelikle işlerinizi hallederken formunuzu koruyabilirsiniz.

3) Az ve sık

Yapılan araştırmalar az ve sık yemenin metabolizmayı çalıştıran yöntemlerden olduğunu öne sürüyor. Üstelik etkisi yüzde 10 daha hızlı çalışan bir metabolizma! Bu yöntemi sadece zayıf bir gelin olmak için değil, günlük rutinlerinize almanızı öneririm.

4) Eğlenin

Evleneceğiniz güne kadar yakın kız arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirin. Mesela pijama partisi düzenleyebilirsiniz. Başka bir alternatif olarak hep birlikte buz pateni yapabilirsiniz. Bunun size artısı ne mi? Tüm bu aktiviteler sayesinde kollarınız ve bacaklarınız hareket ederek şekillenir ve poponuz sıkılaşır. Yakılan kalori: Saatte 600 kalori

5) Yumruk atın

Kayınvalideniz sizi deli mi ediyor? Stresinizi gidermek için kick-box yapmanızı öneririz. Çok kalori yakmasının yanısıra aynı zamanda sıkılaşmanızı, kilo vermenizi ve en önemlisi rahatlamanızı sağlayacaktır.Yakılan kalori: Saatte 900 kalori

6) Yediklerinize dikkat edin

Yapılan araştırmalar protein bakımından zengin yiyeceklerin zayıflamada yüzde 25 daha etkili olduğunu söylüyor. Bu yüzden öğle ve akşam yemeklerinizi tercih ederken ızgara tavuk, et gibi protein bakımından zengin olan yiyecekleri tercih edebilirsiniz.

7) Güzel bir ev

Yeni bir ev dizayn etmek en güzel zayıflama yöntemlerinden biri. Siz farkına varmasanız da yeni bir ev düzenlemek spor salonunda harcadığınız kalori ile hemen hemen aynı düzeydedir. Mesela 45 dakika duvar kağıdını sökmek için yakılan enerji 300 kaloridir.