Düğün Yardımcısı Düğününüze vücudunuzu hazırlayın

Evlendiğiniz gün formda, sağlıklı ve enerjik görünmek ister misiniz? O halde bu yazıya mutlaka göz atın.

Düğün öncesinde fazla kilolarımdan nasıl kurtulurum?

Sabah kalktığınızda oda sıcaklığında bir bardak su için. Hatta suyun içerisinde kabuklu limon dilimleri ya da bir kaç damla limon damlatabilirsiniz. Limonlu suyun zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırmasının yanısıra limonda bol miktarda bulunan C vitamininin zayıflamaya etkisi üzerine bazı araştırma sonuçları var. The Journal of the American College of Nutrition araştırmasının sonuçlarına göre günde yeteri kadar C vitamini alan kişiler orta dereceli bir egzersiz sırasında, yeterince C vitamini almayanlara oranla %30 daha fazla yağ yakıyor. (2005)

Tuzu kesmeyin fakat azaltın. Tuzun vücutta tutulan su miktarını arttırarak şişlik hissi yarattığı biliniyor. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeniz, sindirim şikayetlerinizi azaltır.

Kahve, çay ve kafeinli içecekleri mümkün olduğunca azaltın. Kahve yerine rahatlatıcı bitki çaylarına yönelebilirsiniz. Yeşil çay, ısırgan otu iyi alternatiflerdir.

Düğün stresi azaltan yiyecekler var mı?

Düğün stresinizin ilacı günde tüketeceğiniz 2-3 bardak biberiye çayı.. Düğün hazırlıkları sürecinde stresli olmanız son derece normaldir. Bu stresinizi sinir sisteminizi dengeleyen, kan dolaşımını güçlendiren ve ödem çözme özelliği olan Biberiye Çayı ile rahatlatabilirsiniz. Çayı hazırlamak için 12 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış biberiyeyi, bir bardak kaynar suyla 10 dakika demleyebilirsiniz.

Ya spor?

Günlük rutininizin yanına haftada en az 3 kez 45 dakikalık yürüyüşler yapabilirsiniz. Mümkün olduğunca hareketli olun.

Saç, cilt ve tırnak bakımı için ne yapmalıyım?

Beslenmeniz vücudunuzu olduğu kadar saçınızı, cildinizi ve tırnaklarınızı etkiler. Cilt sağlığı için A ve C vitaminlerinin tüketimi, dengeli beslenme, bol su tüketimi ve spor yapmaya dikkat etmelisiniz.

Saçın parlak görünmesi için düzenli olarak bakım yapmak ve beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor. Özellikle yaz aylarında saçlar, deniz tuzuna ve güneşin zararlarına karşı kesinlikle korunmalı. İçinde ağır kimyasallar bulunan şampuan ve saç kremlerini kullanmamaya, bunların yerine organik ve bitki özlü ürünler kullanmaya çalışın.