Gelin & Damat En iyi gelin makyajı için ipuçları

Güzelliğinize güzellik katacak gelin makyajı, gelinlerin en çok merak ettiği konulardan biri. Sizler için derlediğim gelin makyaj tüyoları eminim aklınızdaki bazı sorulara cevap verecektir..

Gelin makyajı nasıl olmalı?

Tek kelime ile cevap vericek olursak, gelin makyajı çarpıcı olmalı. Özellikle göz makyajının belirginleştirilmesi, gelin makyajının püf noktalarından.

Gelin makyajında nelere dikkat etmeli, nelerden kaçınmalı?

Birincil önceliğiniz makyajınızı emin ellere yaptırmanız. Bu nedenle tüm uzmanlar gelin makyajı provasını tavsiye ediyor. Bunu kullanılan malzemenin kalitesi takip ediyor çünkü makyajın kalitesini etkileyen faktörlerden biride kullanılan malzemedir. Ve son olarak gelin makyajı yaptırmadan en az bir hafta önce cilt bakımı yaptırarak, gelin adaylarının ciltlerini hazırlamaları tavsiye ediliyor.

Gelin makyaj provası ne zaman yapılmalı?

Son gün stressiz bir gün geçirmek ve içinize sinen bir makyaj yaptırmak için gelin makyajında prova yaptırmalısınız. Üstelik kararsız iseniz, işin uzmanları size yol gösterecektir. Düğün gününüzde makyajı en baştan yaptırmak istemezsiniz :) Ne zaman yaptırmalı sorusuna gelecek olursak, önerilen tarih düğün gününüzden bir hafta öncesidir.

makyaj

Porselen makyaj ne anlama geliyor?

Porselen makyaj yüzde var olan tüm kusurların kapatılıp, pürüzsüz bir yüz oluşturulmasına denmektedir. Daha yoğun fondoten kullanıldığından daha kalıcıdır ve uzman ellerden çıkmadığında yapay bir maske gibi durabilir.

Düğün mekanına göre gelin makyajı değişmeli mi?

Tabii.. Tıpkı mevsimlerde farklı makyaj tonları kullanılması gibi, düğün mekanlarına göre de farklı uygulama yapılır. Açık mekanda yapılan düğünlerde daha soft renkler kullanılırken, kapalı mekanlarda sim ve parıltı ön plana çıkar.

Gün boyunca makyajın akıp bozulmaması için ne gibi yöntemler kullanılmalı? 

Biz gelinlerin kına da veya baba evinden çıkarken makyajımız bozulmasın diye kendimizi tutmamızın hiç bir anlamı yok. O gün tüm duyguları dilediğince yaşamalısınız. Makyajın akmaması için artık çeşitli çözümler mevcut. Bunlardan en etkilisi makyaj sabitleyici sprey kullanımıdır. Böylece göz makyajı dahil tüm makyajınız sabitlenecek ve waterproof (su geçirmez) hale geçecektir.