Gelin & Damat Ayakkabı Gelin ayakkabınız düğününüzde sizi üzmesin

Düğün hazırlığı dendiğinde akla gelen ilk şey gelinlik seçimi olsa da, en az gelinlik kadar gelin ayakkabıları da önemli bir ayrıntıdır. Çünkü ayakkabılarınız sizi en özel gününüzde yanlız bırakmayacak, kuaförden düğün sonuna kadar her yerde eşlik edecektir. Bu yüzden gelinliğinizin altına ayakkabı seçerken model ve görüntüsü kadar rahatlığına da önem vermelisiniz. Ne de olsa mutlu gelin, mutlu bir düğün demek :)

Ayakkabınızı satın almadan önce dikkat etmenizi önereceğim bazı ayrıntılar var.

Gelin ayakkabısı alırken nelere dikkat etmelisiniz?

1) Rahatlık

Ayakkabınız en az gelinliğiniz kadar güzel ve rahat olmalıdır. Tüm gün ayağınızda olacak ayakkabıyı alırken çok iyi denemeli, ayağınızın rahat ettiğinizden emin olmalısınız. Benden size tavsiye ayakkabı alımını en sona, özellikle akşam saatlerine, saklarsanız ayağınız şiştiğinde de rahat olup olmayacağını denemiş olursunuz.

2) Kullanılan malzeme

Genelde ipek, saten ya da dantel ağırlıklı olan gelin ayakkabıları, siz gelin adayları için çok çeşitli alternatifler sunmakta. Malzemelerin kalitesine, özellikle topuk bölgesinin sağlamlığına dikkat edin ki sizi yarı yolda bırakmasın.

3) Topuklu ya da düz?

Gelinliğin altına giyeceğiniz ayakkabının hafifte olsa topuklu olması şık görünecektir. Eğer boyunuz kısa ise rahatlıkla topuklu ayakkabı seçebilirsiniz fakat çok iyi yürüyemem diye endişeleriniz var ise platform topuk sizin için iyi bir seçenek olabilir.

4) Yedek gelin ayakkabısını unutmayın

Her zaman gelin adaylarına söylediğim bir şey var. Siz önleminizi alın gerisi Allah’a kalmış. Biliyorsunuz düğünde aksilikler olabilir, topuğunuz kırılabilir ya da ayağınızı vurabilir. Bu tarz canınızı sıkacak durumları önleyebilmek için yedek gelin ayakkabısı bulunurun. Ben şahsen kendi düğünümde beyaz hafif topuklu spor ayakkabısı ile gecenin ilerleyen saatlerinde çok mutlu idim.

Yedek gelin ayakkabısı için ipuçları yazıma dilerseniz göz atın :)