Gelin & Damat Gelin makyajında yapılan hatalar

Gelin makyajı sizin mükemmel bir gelin olmanız için kilit noktalardan biridir.  Daha iyi gelin makyajına sahip olabilmeniz için bazı hatalardan kaçınmanız gerekiyor. İşte gelinlerin makyajı için en sık yaptığı hatalar nelerdir?

1) “Waterproof” makyaj kullanmamak

Tüm gün hatta gece boyunca gelin makyajınız yüzünüzde kalacağından dolayı; tere ve gözyaşına karşı önlem almalısınız. Bunun yollarından biri de suya dayanıklı (waterproof) makyaj ürünlerini tercih etmek.. Ayrıca gelin çantanızda mutlaka rujunuzu ve pudranızı taşımalısınız, böylece gerektiğinde makyajınıza rötuş yapabilirsiniz.

waterproof-gelin-makyaji

 

2) Dudak parlatıcılarından kaçının

Kalıcı olmayan dudak parlatıcıları fotoğraflarda beklediğiniz gibi çıkmayacaktır. En iyisi mat veya normal rujlar kullanmaktır.

3) Makyajınızı kendinize göre yaptırın

Gördüğünüz her makyajı uygulatmaya çalışmayın. Makyaj biraz daha kişiye özgüdür ve profesyonel bir makyözden destek alın. Ayrıca mutlaka düğün gününden önce gelin makyaj provası yaptırın. Böylelikle kusursuz bir makyajı bulabilirsiniz.

makyaj

 

4) Islak görünümlü makyajdan kaçının

Parlak makyaj özellikle ışığın altında yağlı bir görünüm verecektir. Üstelik dans ederken yeterince terleyeceksiniz, bir de parlak makyaja terleyen bir cilt eklenirse görüntünüz hiç hoş olmayacaktır. Sadece elmacık kemiklerinizin üzerini hafifçe parlatın.