Gelin & Damat Gelinlere özel bakım maskeleri

Güzellik salonuna ayıracak bütçeniz ya da daha da önemlisi vaktiniz yok ise, kendinizin kolaylıkla yapabileceği bu maskeleri deneyebilirsiniz. Bakımlı bir vücuda ulaşmak aslında o kadar da zor değil :)

1) Pürüzsüz ve yumuşacık eller için maske

Malzemeler: Zeytinyağı (2 kaşık) ve bal (1 kaşık)

Hazırlanışı: Ilık bir suda elleriniz yumuşayana kadar bekletin aşağı yukarı 5 dakika kadar. Daha sonra bal ve zeytinyağını karıştırın ve bu karışımda da ellerinizi 5 dakika masaj yaparak tutun. Daha sonra ellerinizi durulayın.

2) Cilt parlaklığı için maske

Katı meyve sıkacağında bir kaç salatalığı su haline getirin, buz kalıplarına dökün buz haline gelince gün aşırı veya haftada 2-3 kez bir buz parçasını yüzünüzde masaj yaparak eritin. Kısa zamanda yorgunluk gider cildiniz renk kazanır.

3) Akneli ciltler için maske

Akne için evde hazırlayabileceğiniz en kolay maskelerden biri olan yumurta akı maskesi için sadece 1 yumurtanın akına ihtiyacınız var. Yumurta akını çırpmadan yüzünüze sürün ve kurumasını bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Yumurta akı cildin yağını dengelerken gözenekleri açar ve akne izlerinin görünümünü azaltır.

4) Cildi sıkılaştırmak için maske

1 yumurtanın akını 1 yemek kaşığı sütle köpürünceye kadar karıştırın. Karışımı 10 dakika yüzünüzde bekletip ılık suyla yıkayın. Daha sonra gözeneklerin kapanması için soğuk suyla yüzünüzü iyice durulayın. Bu maskeyi cildiniz temizlenene kadar haftada 2-3 kez kullanabilirsiniz.

5)Kuru ciltlere süt banyosu

Malzemeler: Süt + tuz + bal
Hazırlanışı: Boş bir plastik su şişesinin içinde bir litre süt, bir fincan tuz ve yarım fincan balı çalkalayarak karıştırın. Ve bu köpükle vücudunuzu ovun, sonra durulayın.

6) Selülit giderici maske

1 tatlı kaşığı bal ve sirkeyi karıştırdıktan sonra, üzerine yetecek kadar buğday unu ilavesi yapılır. Selülitli bölgeye sürülecek kıvama geldiğinde uygulama işlemine geçebilirsiniz. Selülit maskesini sürdükten sonra 1 saat bu şekilde bekleyin. Daha sonra yıkayabilirsiniz.