Gelin & Damat Aksesuar Gelinliğinizi elmas ile tamamlayın

elmasSetMakyaj, gelinlik derken eksik ne kaldı? Aksesuar!! Torununuza bile bırakabileceğiniz, özel günlerinizde kullanabileceğiniz takı düşünüyorsanız, elmas sizin için çok iyi bir alternatif olacaktır. 

Elmasın hikayesi

Divaş Pırlanta - Elmas Yüzük 799TL

Divaş Pırlanta – Elmas Yüzük 799TL

Elmas, ilk olarak M.Ö. 500 tarihinde Hindistan’da bulundu ve Romalılar tarafından ticareti yapılmaya başlandı. Ortaçağın ilk zamanlarında, Avrupalı aristokratların, elmasın nadide bir değer taşıdığını fark etmesi üzerine, bunu elde etmek için uzun ve macera dolu seyahatlere girişildi.

Hindistan’da krallar ve yerel tüccarlar en iyi elmasları kendileri için sakladılar, Avrupa’ya ise düşük kalitedeki elmaslar ulaşabiliyordu. Bu durum Avrupalı tüccarları elmasın görünüşünü geliştirmeye teşvik etti. Elmasın yüzeyi parlatıldığında oluşan karşı konulmaz karizması ve güzelliği, daha da fazlasını ortaya çıkarmak için bekliyordu.

Endüstri devrimine kadar, ciddi miktarda gelire sahip olan zengin sınıf, servetini elmas gibi değerli ve lüks malzemelere yatırıyordu. Yaklaşık aynı yıllarda, yani 1867’lerde, Güney Afrika’da yeni büyük elmas kaynakları keşfedildi.Elmas talebi ve bu oranda fiyatları 1870’e dek artmaya devam etti. Ta ki ekonomik gerilemeye kadar…

1890’larda Cecil Rhodes tarafından kurulan De Beers Consolidated Mines Ltd elmasın üretimini ve dağıtımını kontrol etti, ham elmas ve fiyatının kontrolü de yine aynı şirket tarafından kurumsallaştırıldı.

Elmasın özellikleri

  • Diamond’ kelimesi, Yunanca’daki sert maddeleri tanımlamak için kullanılan ve ‘fethedileme’ anlamına gelen ‘adamas’ kelimesinden gelmektedir.
  • Safirden 145 kat daha sert olan elmas, dünyadaki doğal madenlerden en sertidir.
  • Yoğun karbondan oluşan bir kristalize mineraldir.
  • En genç elmas 1 milyar yaşında, Botswana’dandır ve en yaşlı elmas 3.3 milyar yaşında, Güney Afrika’dandır.
  • En çok elmas üreten ülkeler, Avustralya, Botswana, Rusya, Güney Afrika, Kanada ve Kongo’dur.

 

Glorria elmas set -  1,387.25TL

Glorria elmas set – 1,387.25TL

Myra Gold - 8 Ayar Altın Elmas Set 5.085,00 TL

Myra Gold – 8 Ayar Altın Elmas Set 5.085,00 TL

Zen Pırlanta - Elmas Kolye 2.186 TL

Zen Pırlanta – Elmas Kolye 2.186 TL

 

Altınbaş - Elmas Yüzük 1.701 TL

Altınbaş – Elmas Yüzük 1.701 TL

altınbaş elmas yüzük 1.993 TL

altınbaş elmas yüzük
1.993 TL