Düğün Yardımcısı Gelinlik nasıl saklanır?

Yıllarca gelinliğinizi sararmadan, zarar vermeden nasıl saklanacağı biliyor musunuz? Çocuklarınıza lekeli, sararmış hatta yıpranmış gelinlik göstermek istemezsiniz değil mi :)

En önemli kural düğün gününden sonra hiç bekletmeden gelinliği kuru temizlemeye vermelisiniz. Eğer siz veremiyorsanız akrabalarınız ya da arkadaşlarınızdan kuru temizlemeciye götürmesini rica edebilirsiniz. Lekelere vakit kaybetmeden müdehale etmek, gelinliğin lekelerinden kurtulma şansını arttırır.

İkinci önemli nokta gelinliği götürdüğünüz kuru temizlemeci. Mutlaka daha önce gelinlik temizliği yapmış bir kuru temizlemeci bulun. Çünkü gelinlik epey hassas bir kıyafettir. Mahvolmasını istemezsiniz. Daha sonra kuru temizlemeciden aldığınız gelinliğinizi kumaştan yapılmış giysi koruyucuların içerisine koyun. Zaman içerisinde plastik koruyucular gelinliğinizi yıpratır.

Son olarak nerede saklayacaksınız? Dolabın içerisinde ya da yatağın altında kırışmamasına dikkat edecek şekilde saklayabilirsiniz. Direkt olarak güneşe ve ya nemli bir yerde saklamamalısınız.