Düğün Yardımcısı Hafta içi evlenmenin olumlu ve olumsuz yanları

Sizinde bildiğiniz gibi bir çok düğün cumartesi ya da pazar günü yapılmakta. Böylece davetlilerinizin iş çıkışı düğüne yetişme sıkıntısı ya da ertesi gün erken kalkma derdinden kurtulmuş oluyorsunuz. Bu yüzden bir çok mekan aylar öncesinden hafta sonu günlerini dolduruyor ve dilediğiniz tarihlerde yer bulamayabiliyorsunuz. Bu durumda akla şu soruyu getiriyor: Acaba düğünü hafta içi yaparsak ne olur? Hafta içi düğünlerinin ne gibi artıları ya da eksileri vardır?

 Hafta içi evlenmenin olumlu yanları

 1) Düğün mekan seçeneği

Arzu ettiğiniz düğün için belirli mekanları düşlüyor olabilirsiniz. Mekanın dekorasyonu, manzarası sizi etkilemiş olabilir. Fakat ne yazık ki tek değilsiniz. Genelde beğenilen mekanlar bir çok çiftin düğün mekanlarında önceliklidir. Daha uygun fiyatlara istediğiniz mekanda düğününüzü gerçekleştirmek istiyorsanız hafta içi biçilmiş bir kaftan.

2) Daha tasarruflu!

Düğün hazırlıkları epey para gerektiriyor. Bir çoğumuz hesap kitap yapmak durumundayız. Hafta sonu en çok istenilen düğün günleri olduğundan, düğün mekanları da bu talebi değerlendirip fiyatlarını yükseltiyorlar. Hatta hemen hemen hepsinde hem hafta içi hemde hafta sonu fiyatlarını görebilirsiniz. Eğer düğününüzü hafta içi planlarsanız oldukça iyi fiyatlara düğün mekanını ayarlama şansına sahip olacaksınız. Bu da demektir ki çooook iyi bir tasarruf yapabilirsiniz. Yaptığınız bu tasarruf sayesinde harcamalarınızı başka yerlere aktarabilir ve hayal ettiğiniz düğüne kavuşabilirsiniz.

3) Minimum davetli sayısı sorunsalı

Ne yazıkki düğün mekan sahipleri, düğün organizasyonları için minimum davetli sayısını şart koşuyorlar. Örneğin siz sadece 150 kişi davet edeceksiniz ama düğün mekanı sizden 200 kişinin parasını ödemenizi isteyebiliyor. Bundan kaçınabilmek için hafta içlerinde olan daha az davetli sayısı şartı iyi bir seçenek olacaktır.

 Hafta içi evlenmenin olumsuz yanları

1) Davetliler erken gidebilir ya da düğününüze geç kalabilir.

Hafta içi yapılan düğünlerde, çalışan davetlileriniz ertesi gün iş yerine yorgun gitmemek için erken gitmeyi tercih edebilir. Gece geç saatlere kadar süren bir düğün düşünüyorsanız sizin için cuma ya da cumartesi daha iyi bir seçim olacaktır.

Diğer bir taraftan erken saatlerde başlayan düğünlerde hafta içi seçiminden etkilenecektir. Malum herkesin çıkış saati aynı değil ve büyük sehirlerde trafik gibi bir sorun bulunuyor.

2) Katılım sayısı düşük olabilir

Şehir dışında yaşayan konuklarınız hafta içi düğünlere gelirken zorlanabilir. Aynı gün gece tekrar geri dönmek zorunda da kalabilirler. Bu yüzden akrabalarınız ya da en sevdiğiniz arkadaşınız düğününüze gelemeyebilir.