Düğün Organizasyonu Kış düğünü için öneriler

Artık düğünler dört mevsim!! Zamanla kış düğünlerine başvuru artıyor üstelik yaz düğünlerine göre avantajları da mevcut. Örneğin istediğiniz mekanların istediğiniz tarihlerde müsait olma olasılığı daha yüksek, hem de daha hesaplı olabiliyor. Karlı bir havanın romantikliği de cabası..

Peki siz kış düğününüzü nasıl unutulmaz kılabilirsiniz? İşte size bir kaç ipucu:

  • Renkleri kullanmaktan vazgeçmeyin

Düğününüzde klasik renkleri kullanmak zorunda değilsiniz. Ananas sarısı, mercan rengi veya nane yeşili düğününüzü renklendirebilir. Sadece cesur olun.. İlk düşündüğünüzde geleneklere aykırı bile gelse, aslında eğlenceli ve unutulmaz bir konsept ile konuklarınızı şaşırtabilirsiniz.

  • Yaratıcı olun

Kar botu, kış meyvelerinden yapılmış masa süslemeleri, bambaşka renk kürk etoller aklıma  gelen fikirlerden bazıları.. Değişime ve farklılığa ne kadar açık olursanız, düğününüz o kadar özel olur. Mesela misafirleriniz için yanan varillerle düğün alanınızı değiştirebilir, nikah şekeri yerine kestane dağıtabilirsiniz.

winter-wedding-bouquet-ideas-with-pinecones.001

  • Çok sıcaktan kaçının

Her ne kadar dışarısı çok soğuk olsa da, belli sayıda olan misafirleriniz içerisinin sıcaklığından bunalabilir. Eğer gereğinden çok ısıtma olursa davetlileriniz bunalacak ve erken kaçmak isteyeceklerdir. Bu ayrıntıya dikkat edin.

  • Düğününüzü çekici kılın

Düğün mekanınızdaki irili ufaklı mumlar romantik bir parıltı sağlayabilir. Ayrıca ortamı daha keyifli kılabilmek için kadife gibi yumuşak kumaşlarda dekorasyonunuzu zenginleştirin.

winter-wedding-table-decor-ideas-51