Balayı Seyşeller’de Balayı

Cennette bir balayı!

Eğer dünyada bir tane aşk adası denilebilecek yer varsa, burasıdır! Balayı için en romantik yer olarak adlandırılan Seyşeller, kristal berraklıktaki denizin kavuştuğu bembeyaz kum plajlar ile çiftler için harika bir balayı sunuyor.

Seychelles romantic getaways honeymoon

 

Doğanın ve denizin bir arada olduğu bu destinasyonda unutulmaz bir balayı geçirebilirsiniz. Maldivlerle kıyaslandığında deniz üstü villada kalamazsınız fakat, beach villa denilen kumsal kenarında kişilere özel havuzları olan konaklama seçenekleri mevcut.

Konumu ve özet bilgileri:

Hint okyanusunda yer alan ada ülkesi 115’ten fazla adadan oluşuyor. Afrika’nın doğusunda yer alan ülkenin çoğu Hristiyan. En büyük adası Mahe adasıdır. Diğer önemli adalar; Praslin, La Digue, Silhouette, Destroches ve Aldabradır. En yüksek noktası 900 metredir.

harita1500lü yıllarda Portekizliler tarafından bulunduğu söylenir, daha sonra İngiliz sömürgesi olmuştur. Değişik milletten insan yaşıyan ülkenin ana dili Fransızca ve İngilizce konuşulur. Kültür açısından Afrika’nın etkisinde kaldığı gözlenebilir. Para birimi Seyşeller rupisidir.

Ulaşım ve vize:

Türkiye’den direkt uçuş buraya ne yazık ki bulunmuyor. Dubai üzerinden yapılan aktarmalı yapılan uçuşlar en büyük adası olan Mahe’de sonuçlanır, diğer adalara ulaşım deniz yolu (yani sürat tekneleri veya deniz uçakları ile) yapılmaktadır. bu aktarmalı uçuşların süresi İstanbul – Dubai 4 saat, Dubai’den Seyşeller yaklaşık 5 saat civarında sürüyor.

Ülkeye giriş için vize gerekmemekte ve en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaportunuzun bulunması gerekmekte.

Ne yenilir ne içilir?

Okyanus ülkesi olduğundan dolayı gene balık ve deniz ürünleri ağırlıklı yiyebileceğiniz bir ülke. Mürekkepbalığı, köpekbalığı, ahtopot gibi balıkları deneme fırsatınız var. Seyşel mutfağı Fransız, Afrika, Çin, Hint mutfaklarının etkisinde kalmıştır. Hindistan cevizi sütü ve yağı yemeklerinde bolca kullanılmaktadır. Adada her türlü şarap,alkol ve alkollü içeceklere rastlanır. Seybrew, adaya özgün sarı renkte, alman birasını andıran lokal içecektir. Çay da oldukça çok tüketilir.

İklim

Muson ikliminin etkisiyle yağışlar görülür, özellikle Ocak ayı en yağışlı dönemidir. Yıl içerisinde aylar genel olarak 24-31 derece arasında dolaşır, bu yüzden 12 ay boyunca tatil yapılabilecek bir destinasyon. Ağırlıklı olarak Mayıs – Kasım ayları arası öneriliyor.

Neler yapabiliriz?

Doğal dalış alanları ile kesinlikle dalış denenmesi gereken yerlerden biri. Mahe adasında aktivite açısından en geniş yelpazeye sahip adasıdır. Gündüz gezilerinden, çeşitli akşam yemeklerine Mahe’de ulaşabilirsiniz. Bir nebze aktivite olarak Maldivlere benzese de, oraya kıyasla daha çok yapılacak seçeneği vardır.

w100_414S seyşeller sey-desview_1891910i Seychelles1 Seychelles_Honeymoon_Ocean praslin_1892193c (1) North-Island-Seychelles-Main-Pool fregate-island-private-honeymoon 6184627928_6fbbfe85cd_z 574952718