Balayı Sıradışı balayı otelleri

Düğün stresinin ardından, balayı ile rahatlamak sizin de hakkınız. Peki balayınızı dünyanın en ilginç otellerinde geçirmeye ne dersiniz?

1) Dünyanın en büyük havuzu

enBuyukHavuz

 

Dünyanın en büyük havuzunda güneşin tadını çıkarmak ister misiniz? Bu 1 kilometre uzunluğundaki havuz Şili’de ki San Alfonso Del Mar Resort’a ait. Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan havuz, deniz suyu ile doldurulmuş ve kendine ait kumsalı da mevcut.

Bilgisayar destekli dev pompalarla denizden emilen su, filtrelenerek havuza aktarılıyor. Tabii havuzun bu güzel görüntüsü yıllık 2 milyon dolara mal oluyor. 36 metre derinliği ile de rekoru elinde tutan havuzun sıcaklığı 26 derecede tutuluyor. Unutmadan ekleyelim, bu devasa havuzun üzerinde yelkenli teknelerle gezinti yapılabiliyor.

2) En dipteki otel

enDiptekiOtel

 

 

Dünyanın en dipteki oteli olan İsveç’teki Sala Silver Mine Otel, sizlere unutulmaz bir balayını garanti ediyor. Otelin özelliği 1908’de kapatılan gümüş madeninin içerisinde yer alması. Yerin 155 metre altında romantizm sizleri bekliyor. Mağaralar ve engin yer altı göllerini ziyaret edebileceğiniz bir macera..

3) Dünyanın en uzun oteli

enUzunOtel

 

Bulutlara yakın uyumak isteyenler Dubai’de bulunan 880 metre uzunluktaki Burj Khalifa Hotel’i tercih ediyor.

4) En ıssız otel

EnIssızOtel

 

Çölün ortasında aşkınızla başbaşa kalmaya ne dersiniz? Üstelik gece tüm yıldızları teker teker sayabileceksiniz :) Dubai’de ki Al Maha Desert Resort’u listenize ekleyin.

Al-Maha-Desert-Resort-and-Spa-and-Pool-Area

 

 

5) En soğuk otel

Otelin yataklarında oturduğunuz iskemlelerden tutun da, içkinizi içeceğiniz kadehlere kadar kadar her şeyi buzdan… İsveç Lapland’da ki Ice Hotel soğuk ama bir o kadar da romantik

 

Icehotel-Jukkasjarvi-299-21