Düğün Yardımcısı Vücudunuza göre gelinliğinizi seçin

Hayatınızın en önemli gününde gelinliğiniz içinde prenseslerden rol çalmak istiyorsanız, önce vücudunuzu tanımanızda fayda var. Elma, armut, kum saati ya da dikdörtgen.. Sizin vücudunuz hangisi?

Atletik

Omuzlar geniş, gögüsler küçük, kalça dar ve girintili bir bele sahipseniz, en klasik gelinlik modellerinden biri olan belden kabarık gelinlikleri seçebilirsiniz. Bu model vücudu balerin gibi gösterirken silüetin dengeli olmasını sağlar. Beden boyunca çok ince bir çizgi halinde uzanan kılıf modeller de atletik vücut tipleri için uygun.

atletik

 

 

Elma

Gögüs ve kalça bele yakın ölçülerde veya vücudun üst kısmı alt kısma göre daha genişse, öncelikli olan bel bölgesini gizlemek olmalıdır. Bu vücut tipinde dekolte bölgesinin güzelliğini ön plana çıkarmak gerekir. Elma tipi vücutlar için en uygun gelinlik tarzı tek parça kulptan açılımlı A tipi gelinliklerdir.

elma

 

Kum Saati

Omuzlar basene, gögüsler kalçaya yakın ölçülerde ve oldukça oranlı bir vücuda sahip olanlar çok şanslılar. Böyle bir vücutla iddialı modelleri büyük bir rahatlıkla giyebilirsiniz. Belin sımsıkı korselenip belirginleştiği, gögüs dekoltesinin ve eteğin hacimli çalışıldığı modeller size göre.. Deniz kızı modelleri vücudunuz için çok iyi bir seçim.

kumSaati

 

Armut

Geniş kalça, ince bel, dar omuz, küçük ya da orta büyüklükte gögüslere sahipseniz armut vücut olarak tanımlanabilirsiniz. Eğer vücut şekliniz müsaitse belin inceliğini vurgulayacak altı kabarık, üstü korsajlı ya da yukarıdan aşağıya genişleyen A tipi gelinlik tavsiye ediliyor.

armut

 

Dikdörtgen

Belin, kalçanın ve göğsün ölçüleri birbirine çok yakınsa bir çok model size uygun olacaktır. Fakat bu vücut tipi için özellikle tercih edilmesi gereken bel bölgesini vurgulayan detaylardır. Bunun için gemici yaka, kuşaklı yada kemerli modeller ya da uçuşan etekler muhteşem olacaktır.

dikdörtgen