Düğün Yardımcısı Vücut tipinize uygun çarpıcı gelinlikler

Bir düğünün gelin için en önemli yanı gelinlik. Evlilik kararı aldıktan sonra ilk düşünmeye başladığımız şey genelde nasıl bir gelinlik giyeceğimiz olur. Bunun için galeriler gezer, her gelinlikçinin vitrininde sevebileceğimiz bir model bulmak için uzun dakikalar harcarız.

En sonunda kararınızı verdiniz ve aklınızdaki gelinliğe kavuşmak üzeresiniz diyelim. En önemli soru belki de burada devreye giriyor. Seçtiğiniz gelinlik size yakışıyor mu?

tengda-vcut-Tipi-elma-armut-kumsaati-dikdortgen

 

 

Geniş Kalçalar, Dar omuzlar (Armut Tipi)

Çoğu Türk kadınının sahip olduğu bir vücut şekli. Açıkcası doğru bir modelle mükemmel gözükmeniz çok mümkün. Hafif Kabarık etekler ve göğüs işlemeleri tam size göre. Armut Tipi denilen bu yapıdaki hanımlar kalçalarını vurgulayacak dar etek kesimlerinden, beli dar ve kemerli modellerden kaçınmalıdır. Vurguyu daha da azaltmak için bel ve etek süslemeleri yerine, gelinliğin korse ve göğüs kısmında daha yoğun işleme-süslemeler kullanmak iyi bir fikir.

Sakının: Dar etekler, kısa etek boyları, yüksek yakalar.

 

Orantılı Basenler ve Omuzlar (Kum Saati)

Böyle bir vücuda sahipseniz neden göstermeyeceksiniz ki? İnce bel, kıvrımlı kalçalar, ölçülü gögüs ve omuz hatları vücudunuzu özetleyen kelimeler. Hem alt, hemde üst tarafta dilediğiniz gibi detaylandırma yapabilirsiniz yani büyük ihtimalle seçeceğiniz herhangi bir gelinlik üzerinizde güzel duracaktır. Bu durumda seçiminizi boyunuzun uzunluğuna göre yapabilirsiniz. Boru modeli dar gelinlikler, olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Sakının: Gögüs altından sarkan modeller, dar belli modeller, dar straplez elbiseler

Göğüs, Kalça ve Bel Ölçüleri Birbirine yakın (Elma Tipi)

Eğer vücut ölçüleriniz birbirine çok yakınsa, öncelikli amacınız bel bölgesine dikkat çekmemek olmalıdır. Bunun yerine göğüs dekoltesi ya da işlemesiyle dikkati vücudunuzun üst kısmında yoğunlaştırabilirsiniz. Aşağı doğru genişleyen eteklerden, yuvarlak yakalardan, karın-göbek ve kalça süslemelerinden uzak durun. Göğüs altından aşağı akan etek modellerini yansıtan Helenistik tarzı kıyafetlerde  üzerinizde harika duracaktır.

Sakının: Bel kısmında hantallık yapacak kumaş oyunları, baştan aşağı dapdar gelinlikler

Geniş Omuzlar, Dar Kalçalar (Atletik)

Omuzlarla kalçaları dengelemek açısından, omuz aksesuar ve süslemeleri yerine kalça kısmında yoğunlaşmış gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Fazla kilolu olmadığınız sürece her kesim üzerinizde hoş duracaktır. Ancak kilo probleminiz varsa, robadan kesim modelleri tercih edebilirsiniz.

Sakının: Straplez, uzun kollar, omuzlarda yatay yakalar